Întrerupător miniatural CMTB1-63DC 1P 1A-63A DC MCB pentru panouri solare fotovoltaice
Detalii produs
Întrerupătoarele miniaturale MCB de curent continuu CMTB1-63 au funcția de a proteja aparatele electrice și alte echipamente de sarcină de supraîncărcare și scurtcircuit, putând totodată să protejeze siguranța circuitelor. Majoritatea întrerupătoarelor MCB de curent continuu utilizează anumite sisteme de curent continuu, cum ar fi energia nouă, energia solară fotovoltaică etc. Stările de tensiune ale întrerupătoarelor MCB de curent continuu sunt în general de la 12V la 1000V, iar curentul nominal poate ajunge până la 63A.
| Standard | IEC/EN 60947-2 |
| Curent nominal In (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polonezi | 1P |
| Tensiune nominală Ue (V) | 250V |
| Frecvență nominală | 50/60Hz |
| Capacitate nominală de scurtcircuit Icn | 6000A |
| Temperatura ambiantă | -20℃~+70℃ |
| Tipul curbei | C. |
| Gradul de poluare | 3 |
| Altitudine | ≤ 2000m |
| Capacitate maximă de cablare | 25 m² |
| Instalare | Șină DIN de 35 mm |
| Tipul liniei de intrare | Top |
Avantaj
1. Protejați dispozitivul de curentul de scurtcircuit și de curentul de suprasarcină.
2. Dimensiuni compacte: Întrerupătoarele MCB de curent continuu sunt proiectate pentru a fi compacte și a economisi spațiu, fiind ideale pentru utilizarea în panouri și echipamente electrice mici.
3. Instalare ușoară: Întrerupătoarele magnetotermice de curent continuu sunt proiectate pentru o instalare ușoară și pot fi montate pe șine DIN sau direct pe un panou.
Polonezi
Aplicație
Întrerupătorul miniatural DC MCB este utilizat pe scară largă în unele sisteme de curent continuu, cum ar fi energia nouă, panourile solare fotovoltaice etc.
Alţii
Ambalaj
12 bucăți per cutie interioară, 240 bucăți per cutie exterioară.
Dimensiuni per cutie exterioară: 41*21,5*41,5 cm
Întrebări și răspunsuri
Cu certificate de sistem de management ISO 9001, ISO 14001, iar produsele sunt calificate prin certificate internaționale CCC, CE, CB.
Piața principală
MUTAI Electric se concentrează pe piața din Orientul Mijlociu, Africa, Asia de Sud-Est, America de Sud și Rusia.
De ce să ne alegeți pe noi
Telefon: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com









